Pozycjonowanie dzięki katalogom stron

To jeden z ważnych czynników, dzięki któremu pozycjonowana strona może zaistnieć w sieci. Jest elementem każdej kampanii pozycjonerów. Umieszcza się po prostu w nich linki do pozycjonowanej strony.

Ważnym sprawą przy wyborze katalogu stron jest jego PR (Page-Rank) – wartość określana przez google. Skala od 0 do 10 im wyższa tym lepiej jest indeksowana. Choć mówi się że powoli google odchodzi od tej statystyki to jednak w jakiejś części jest brana pod uwagę. Myślę że nigdy z tego do końca nie zrezygnują ewentualnie zostanie zastąpiony ten algorytm czymś podobnym w strukturze i pod inną nazwą.

Kolejną ważną sprawą jest to czy katalog jest moderowany inaczej mówiąc redagowany. Sprawdzane dodawane strony internetowe przed ich zamieszczeniem w spisie. W ten sposób mamy pewność że nasza strona będzie wśród wartościowych stron www i tym samym będzie lepiej indeksowana ponieważ w takich serwisach ważna jest unikalność wpisów.

Katalogi stron można podzielić również na płatne i darmowe. Obie opcje są dobre pod warunkiem że spełniają w/w warunki. Mówi się jednak że płatne serwisy bardziej się przykładają bo w końcu płaci się za moderacje to jednak spotkałem się już z płatnym katalogiem, który oferuje dodawanie wpisów i ekspresową moderacją. Tak naprawdę redagowania nie ma tylko od razu umieszczany jest wpis. Można sobie wyobrazić jak wygląda taki katalog. Przestrzegam przed takimi katalogami. Od was zależy co wybierzecie. Jeśli zależy wam na dobrym katalogu stron proponuje wybierać moderowane. Po prostu trzeba wziąć pod uwagę płatności jeśli się chce mieć wartościowy link do naszej strony. Często katalogi oferują promocję lub tzw. multikody do zaprzyjaźnionych katalogów. Warto z nich korzystać.

W dalszej części będę udostępniał listę katalogów, które są cenione i dają wartościowe linki

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pozycjonowanie dzięki katalogom stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>